Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Вівторок, 20 Листопада 2018    09:59:56
  Журнал » Новини Житомира » Влада » 2018 » Листопад » 8 » 11:23:31

  Депутати Житомирської міськради звернулись до Президента та Ради щодо ціни на газ

  08 Листопада 2018, 11:23:31 25 Коментарі 0 Читать на русском языке
  Депутати Житомирської міськради звернулись до Президента та Ради щодо ціни на газ
  Сьогодні, 8 листопада, депутати міської ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення зростання ціни на газ для населення. 

  Як стало відомо «Журналу Житомира», дане звернення підтримали 24 депутати.

  «Ми, депутати Житомирської міської ради вкрай стурбовані напруженою ситуацією, що склалася внаслідок прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення. Від імені членів територіальної громади міста Житомира наполягаємо на перегляді прийнятого рішення про підвищення на 23,5% ціни на газ враховуючи наступне. Оплата комунальних послуг складає значну частину сімейного бюджету, тому зміна ціни природного газу в період опалювального сезону призведе до зниження купівельної спроможності населення та зростання соціальної напруги. Обурення народу викликає непропорційне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги порівняно з темпами зростання доходів громадян за останні роки», - йдеться у зверненні.

  З метою недопущення зростання соціальної напруги, депутати міської ради вимагають:
   
  • Врахувати висновки Державної регуляторної служби України, викладені в рішенні №467 від 26.10.2018 про відмову в погодженні регуляторного акту з підстав невідповідності чинному законодавству процедури підготовки, оприлюднення та прийняття регуляторного акту. 
  • Переглянути рішення про підвищення ціни на газ для населення з метою її зменшення.
  • Забезпечити виконання вимог законодавства щодо 100% поквартирного обліку газу, першочергово - для одержувачів субсидій.
  • Збільшити фінансування державних програм в сфері підвищення енергоефективності зокрема програми утеплення будинків (програма теплих кредитів з можливістю фінансувати проекти до 300 тис. грн) як багатоквартирних будинків, так і будинків котеджного типу в містах, селах та селищах  з 400 млн. грн. щонайменше до 2 млрд. гривень.
  • Звільнити від сплати судового збору постачальників житлово- комунальних послуг щодо позовів про стягнення заборгованості з населення, шляхом ініціювання внесення відповідних змін до Закону України «Про судовий збір».
  • Забезпечити монетизацію субсидій за рахунок державного бюджету, тобто перерахування цільових коштів безпосередньо субсидіанту, а не постачальнику послуг.
  • Розширити можливості фонду енергоефективності із збільшенням фінансування для підтримки проектів переведення систем теплопостачання  (з чотирьохтрубної на двохтрубну) для широкомасштабного встановлення індивідуальних теплових пунктів та можливості суттєвого зменшення втрат тепла і води в мережах, раціонального споживання тепла та підвищення якості послуг за рахунок регулювання споживання тепла в багатоквартирних будинках.
  • Сприяти розвитку альтернативної енергетики, збільшенню видобутку українського газу, нафти та вугілля, диверсифікації імпортних джерел енергоносіїв.

  Нагадаємо, що дане питання піднімалося 31 жовтня на позачерговій сесії міської ради.
  Коменатрів: 0
  avatar

  Новини Житомира: