Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Понеділок, 10 Грудня 2018    15:36:26
  Журнал » Новини Житомира » Культура » 2011 » Березень » 27 » 19:28:21

  У День театру краєзнавець Георгій Мокрицький розповів про житомирські театральні традиції. ВІДЕО

  27 Березня 2011, 19:28:21 2412 Коментарі 0 Читать на русском языке
  У День театру краєзнавець Георгій Мокрицький розповів про житомирські театральні традиції. ВІДЕО
  Житомир втрачає театральну традицію, якої дотримувалася у місті протягом багатьох років, вважає житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький.

  Про це він розповів «Журналу Житомира» напередодні Міжнародного дня театру, який 27 березня 50-й рік поспіль відзначають театрали всього світу.

  Театру в Житомирі 203 роки. Тут побувала величезна кількість великих акторів, які виступали на найпрестижніших сценах світу.

  - Житомир завжди був театральним містом, каже він, - Тут жило багато інтелігенції, багато людей, яким потрібен був театр. Те, на якій відстані Житомир знаходиться від Києва чи Петербурга, ніяким чином не позначалося на смаках людей.

  Колись я пропонував, щоб у фойє відкрили своєрідний музей оплесків. Показати фотографії тих великих людей, які тут виступали. Дивлячись на них, ми б могли бачити, який насиченою і високою була культурне життя Житомира. На жаль, зараз ми втрачаємо цю театральну традицію.

  Довідка:
  Роком народження театру в Житомирі вважається 1809-й, коли в спеціально побудованому для видовищ приміщенні відбулося його урочисте відкриття. Але незабаром дерев'яний театр згорів. Нова будівля, яка збереглася до наших днів, була побудована в 1858 році. Нині в ньому знаходиться обласна філармонія. На той час приміщення житомирського театру вважалося одним з кращих в Україні.
  Одним з ініціаторів будівництва театру та формування трупи акторів був польський письменник-гуманіст Юзеф Ігнацій Крашевський, автор повістей з селянського життя, який жив у Житомирі з 1853 по 1860 рік.

  Оксана Трокоз, «Журнал Житомира»

  Коментарів: 0
  avatar

  Новини Житомира: