Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вт, 20-04-2021    13:27:18
Житомир » Новини » Наука/Освіта » 2011 » Март » 19 » 19:58:29

Сьогодні до Антарктиди вирушить нова експедиція українських полярників

19-03-2011, 19:58:29 2854 Коментарі 0 Читать на русском

Сьогодні до Антарктиди вирушить нова експедиція українських полярників
Сьогодні з «Борисполя» через Рим і Аргентину до Антарктиди вирушить нова, 16-а експедиція полярників. 

11 чоловіків, серед яких житомирянин Василь Омелянович, пророблять шлях майже в 16 тисяч кілометрів по повітрю, суші і воді. 

На полюсі вони проведуть рік - будуть вивчати місцевий клімат, флору і фауну. Робота полярників на місяць оплачується приблизно в $ 1 тис.

Багато хто з нинішніх полярників в гості до пінгвінів і китам їдуть вперше. А один з новачків, наймолодший зимівник, 23-річний системний адміністратор Артем Недогибченко їде на полюс змінити там свого батька.

 - Ось рідні зібрали в дорогу теплі шкарпетки, светри, - показуючи на великі сумки, говорить 25-річний метеоролог Денис Пішняк. - Це моя бабуся потурбувалася, щоб я там не замерз. Ви знаєте, я завжди мріяв взяти участь в якій-небудь наукової експедиції. Ми пройшли спеціальний відбір, де враховувався стан здоров'я, психологічні характеристики, грамотність.

Кухар експедиції, Вася Омелянович (родом із райцентру Малин, Житомирської області), розповів, що буде годувати полярників своїми фірмовими пельменями та борщем. 

 - З собою взяв фотографії рідних і дерев'яну ложку, - каже Василь. - Хочу побачити Антарктиду своїми очима, зіграти у футбол на снігу з іноземцями, які приїжджають до нас на екскурсії, і по сформованій традиції перемогти. Напевно будуть у нас змагання і з метання китових кісток, вони важать більше 16 кг. Вдома мене попросили привезти з полюса пінгвіна. Сувенірного. З чого-небудь його там змайстрував.

Про те, що цілий рік доведеться провести без жінок, багато полярники вважають за краще зайвий раз не згадувати. 

 - У складі експедиції жінки були лише один раз, в 1997 році. Більше їх вирішено було не брати. Так би мовити, з психологічних мотивів. Якщо б вони були, моя дружина переживала б », - розповів нам керівник експедиції, сейсмолог Євген Карягін. Нагадаємо, у складі єдиної експедиції, де були чотири жінки, була броварчанка Галина Колотницька - медсестра і, як стверджує сайт Wikileaks, близька жінка лівійського лідера Муаммара Каддафі. Керівник тієї експедиції Володимир Округін розповідав нам, що полярники тоді влаштовували танці при свічках і всі хотіли «впасти на груди» доброї дівчини Галі.

Незабаром в Антарктиді встановлять погруддя академіка Володимира Вернадського, на честь якого і названа українська станція (її України подарували свого часу англійці), і хочуть побудувати невелику капличку. У неї полярники разом зі священиком везуть ікону Миколи Чудотворця. Перед тим як вирушити в дорогу, священик окропив майбутніх зимівників святою водою і помолився за вдалу подорож.

Нагадаємо, 18 березня 2009 року, також двоє жителів Житомира, у складі 14-ї української антарктичної експедиції, вирушили до річної екпедіції в Антарктику.

Тегі: Україна, Антарктида, Малин, експедиція
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: