Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Вівторок, 20 Листопада 2018    02:29:53
  Журнал » Новини Житомира » Політика » 2011 » Лютий » 4 » 15:21:28

  Валентин Стойко запропонував ще перейменувати в Житомирі вулицю Якіра на вул.Сціборського

  04 Лютого 2011, 15:21:28 2028 Коментарі 0 Читать на русском языке
  Валентин Стойко запропонував ще перейменувати в Житомирі вулицю Якіра на вул.Сціборського
  Голова Житомирської міської організації ВО Свобода Валентин Стойко вимагає, щоб у Житомирі була вулиця на честь видатного ОУНівція Миколи Сціборського.

  Нагадаємо, депутат Житомирської міської ради Валентин Стойко вже звертався до мера міста з приводу перейменування вулиць у Житомирі. Тоді, було запропоновано змінити назву вулиць Котовського та Хлібної на Героїв Базару і Романа Марчака.

  Валентин Стойко попросив сприяння у вирішенні питання про надання одній з існуючих чи нових вулиць міста, імені видатного діяча ОУН, підполковника Армії УНР Миколи Сціборського. Імовірно, дати ім'я Сціборського існуючій вулиці Якіра.

  Як відомо, в центрі Житомира на території Преображенського собору могила Миколи Сціборського і сотника Української Галицької Армії Омеляна Сеника, загиблих 30 серпня 1941 року. ВО Свобода має намір встановити кам'яний хрест і нову надгробну плиту на могилі діячів ОУН.

  - Так як Микола Сціборський вніс значний внесок у розвиток державності України, боровся за її незалежність, вважаю за доцільне присвоєння йому звання Почесного Громадянина міста Житомира, - зауважив свободівець Валентин Стойко.

  ДОВІДКА: Микола Орестович Сціборський народився 28 березня 1898 року в Житомирі. Учасник I-ї Світової війни; в 1917 році перейшов до Української армії.

  Видатний діяч ОУН, теоретик українського націоналізму, публіцист. Учасник Визвольної Боротьби, підполковник Армії УНР. Провідник Легії українських націоналістів, з 1929 року - член Проводу Українських Націоналістів, співзасновник Організації Українських Націоналістів. Влітку 1941 року очолював Походні Групи ОУН, які проголошували незалежну Українську державу, зокрема в Житомирі.

  Підступно вбитий у Житомирі 30 серпня 1941. Похований на території Преображенського собору м. Житомира.
  Коменатрів: 0
  avatar

  Новини Житомира: