Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понеділок, 20 Січня 2020    23:13:16
Журнал » Новини Житомира » Політика » 2011 » Січень » 17 » 17:49:55

Яценюк, Гриценко і Катеринчук вирішили створити одну партію

17 Січня 2011, 17:49:55 2089 Коментарі 0 фото: Комерсант
Яценюк, Гриценко і Катеринчук вирішили створити одну партію
Лідери партій Фронт змін, Громадянська позиція, Європейська партія України та Українська республіканська партія Собор планують об'єднатися в одну партію.

Виданню Коммерсант стало відомо про те, що лідери чотирьох опозиційних партій, що входять у блок Наша Україна - Народна самооборона, - Арсеній Яценюк (Фронт змін), Анатолій Гриценко (Громадянська позиція), Микола Катеринчук (Європейська партія України) і Анатолій Матвієнко (УРП Собор) домовилися об'єднатися в одну політичну силу.

"Мова йде не про створення передвиборчого блоку, а про конструюванні на базі чотирьох партій єдиної потужної політичної сили", - повідомив присвячений в деталі переговорів джерело газети.

Процес об'єднання зайшов досить далеко.

"Незадовго до нового року була створена робоча група з представників чотирьох партій, яка посилено працює над створенням статуту нової об'єднаної опозиційної політичної сили", - заявив співрозмовник.

Лідер УРП Собор Анатолій Матвієнко підтвердив інформацію про підготовлюване об'єднання опозиційних партій, підкресливши при цьому, що питання про кількість партій, які можуть стати суб'єктами нового об'єднання, "на сьогоднішній день відкрито".

"Наміри об'єднатися в одну політичну силу є, і досить серйозні. Крім цих партій є й інші суб'єкти переговорів, але, приміром, Наша Україна поки що не дозріла для об'єднавчих процесів", - розповів він.

При цьому Матвієнко уточнив, що до переговорів не запрошували партію Батьківщина, очолювану екс-прем'єром Юлією Тимошенко. "Батьківщина - це ліва політична партія, і нехай вона розвивається самостійно. Наша ж партія, сподіваюся, буде правоцентристської, національно-демократичною силою", заявив Матвієнко.

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко вважає, що "мова йде не про об'єднання рівних політичних сил, а про фактичне приєднання дрібніших партій до Фронту змін." Це об'єктивно, оскільки партія Яценюка має найбільший рейтинг ", - уточнив він.

Цю тезу побічно підтвердив і Матвієнко, який заявив, що бажає залишити словосполучення Фронт змін в назві нової політичної сили. "Назву ми поки не обговорювали, але я особисто вважаю, що до слів Фронт змін потрібно додати або республіканська партія, або демократична партія, - підкреслив він.

Яценюк поки не коментує процес об'єднання. "Я підтверджую інформацію про те, що переговорний процес йде, але говорити про конкретних учасників майбутньої політичної сили і про якісь інші деталі на сьогоднішній день ще рано", - заявила прес-секретар глави Фронту змін Іванна Коберник.

Нагадаємо, в 2007 році перераховані вище партії увійшли в блок Наша Україна - Народна Самооборона, який посів третє місце за результатами позачергових парламентських виборів.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: