Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Понеділок, 10 Грудня 2018    15:39:47
  Журнал » Новини Житомира » Влада » 2011 » Січень » 11 » 20:22:53

  Житомир отримав тверду "двійку" за прибирання снігу й льоду на вулицях міста

  11 Січня 2011, 20:22:53 1831 Коментарі 0 фото: Комментарии Читать на русском языке
  Житомир отримав тверду
  З року в рік зима для більшості українських комунальників починається несподівано. У деяких регіонах зі стихією вважають за краще боротися за принципом «саме розтане».

  У п'ятірку самих засніжених - в поганому сенсі - міст Україні, за версією газети «Коментарі», потрапило і місто Житомир.

  Владі нашого міста респонденти ставили тверду оцінку «незадовільно» за прибирання снігових завалів. Як правило, працівники комунальних служб чистять від снігу тільки центральні магістралі Житомира, та й то не завжди оперативно. Що вже говорити про тротуари. А до під'їзних доріг і дворів житлових будинків комунальна техніка якщо і добирається, то часто вже після того, як мешканці самотужки розгрібають замети і прокладають стежки.

  Ще один головний (і не тільки) біль - ожеледь.

  Більшість тротуарів у Житомирі часто нічим не посипаються, слизько навіть на центральних вулицях. І це при тому, що достатньо навіть невеликої відлиги і слідом - морозцю, щоб розчищена напередодні доріжка перетворилася на справжній каток.

  Показовий розгін з цього приводу влаштував місцевим комунальникам заступник мера Житомира Микола Боровець ще місяць тому, на початку грудня:

  «Ви всі чудово знаєте, що після плюсової температури через 6 годин буде «мінус» і все буде замерзати. Але змогли довести до того, що по тротуарах пройти не можна. Суцільний лід! Навіть перед виконкомом, і це видно з мого кабінету, тротуар не почищений і не прибраний. Ось вам і вся організація нашої роботи і «вмілий підхід»!»

  Окрему, але не менш гарячу любов населення, комунальники заслуговують «старанним» підходом до своїх обов'язків. Найчастіше обурення викликають відвали снігу на узбіччях, тротуарах і зупинках громадського транспорту. Особливо «радують» рукотворні замети на виїздах із дворів: інколи водіям доводиться озброюватися лопатами і самостійно прорубувати «вікна» для виїзду на шосе.

  Пригадують комунальним робітникам і купи снігу посеред тротуарів - там, де трактор розвернувся і поїхав в інший бік. А доріжки в снігу, часто прокладені осторонь від справжніх, з першої ж відлигою перетворюються на брудні калюжі, адже зазвичай комунальники прокладають їх по газонах і клумбах.

  Схожим чином складається і ситуація з дорогами за межами міст: основні українські магістралі розчищені, другорядні дороги - практично ні.

  У комунальників на всі снігові біди одна відповідь: немає техніки, немає людей, немає коштів ... Мовляв, ми ж не столиця. Між тим, в ТОП-5 найкращих в плані збирання міст окрім Києва і Донецька, першість яких зрозуміла, а також Львова, в якому сніг тане часто швидше, ніж випадає, потрапили й невеликі, але охайні Суми та Вінниця. Так що питання, схоже, все-таки не стільки у можливостях, скільки в бажанні.
  Коментарів: 0
  avatar

  Новини Житомира: