Журнал Житомира
Сегодня: Чт, 18 Октября 2018    14:11:26
Головна » Новини Житомира » 2011 » Січень » 5

Ціни на бензин в Україні підскочать до 10 гривень за літр - експерти

05 Января 2011 2012 0.0 zhzh.com.ua
З набранням чинності Податкового кодексу скасовано щорічний транспортний збір (ТС), який стягували з усіх власників «коліс», що мають двигун.

Натомість, нагадаємо, збільшили акциз на паливо (за розрахунками експертів, літр А-95 за січень-лютий поступово подорожчає ще на 50 коп. До 9 грн. За літр) - мовляв, чим більше їздиш, тим більше платиш.

Частина цих грошей повинна (замість ТЗ) йти на будівництво і ремонт доріг.


ПІЛЬГОВИКИ

Скасування щорічного ТЗ позбавила пільг тих, хто був звільнений від його сплати, - ветеранів ВВВ, чорнобильців, інвалідів. Адже для них вартість бензину така ж, як і для непільговиків, а ТЗ тепер не платять всі. Як роз'яснив нам народний депутат Євген Царьков, при розробці Податкового кодексу депутати намагалися врахувати інтереси пільговиків, але в підсумку вирішили повернутися до цієї проблеми пізніше з-за її складності - не можна відстежити, хто купує паливо на АЗС - пільговик чи ні, тому можливі зловживання.

«Швидше за все, буде монетизація пільг - ветеран отримає гроші, наприклад, у сумі, що дорівнює ТЗ для його авто за рік, але для цього необхідно прийняти окремий закон», - говорить Царьков. Юрист Василь Мірошниченко вважає, що введення акцизу і пільга по сплаті ТЗ між собою не пов'язані, адже скасували тільки щорічний ТЗ, а при покупці нового автомобіля він залишився, значить і пільга є. А акциз повинні платити всі.


БЕЗ ПЕРЕДОПЛАТИ

За словами адвоката Вадима Володарського, є помилкова думка, що при техогляді раз на два роки вони платять транспортний збір наперед. «Насправді на практиці збір стягується за поточний і попередній рік, наприклад, ті хто проходив техогляд у 2010-му році, розрахувалися за 2009 і 2010 рр.., А от ті, хто проходив його в 2009-м і готуються у 2011-му, можливо, нічого платити не будуть», - стверджує Володарський.

«Ні, власники авто, які будуть проходити техогляд в 2011 році (він почнеться з 15 січня) і пізніше, повинні пред'явити квитанцію про сплату ТЗ за 2010 рік, тому що за законом такий збір сплачується щорічно, і в 2010 році діяв старий закон, а за 2011-й їм вже платити ТЗ не треба», - роз'яснила нам керівник прес-служби ДПАУ Тамара Куцай.


ЦІНА горючки

Учора Антимонопольний комітет порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин А-95 і А-92 в кінці 2010 і на початку 2011 рр. з боку основних операторів ринку (ОККО, WOG, Shell, Лукойл і ТНК), повідомляє прес-служба АМКУ.

Нагадаємо: за місяць бензин подорожчав на 60-70 коп./л. Експерт Сергій Куюн (консалтингова група «А-95») говорить, що це викликано тільки зростанням цін на нафту в світі і ще не враховує впливу акцизу: «Коли АЗС продадуть старі запаси палива, то через акциз чекаємо на початок лютого до 9 грн. за літр А-95. І це не межа - якщо Кабмін прийме запропоноване Мінпаливенерго підвищення мит на імпортні нафтопродукти, А-95 підскочить до 10 грн./л».

Ціни на бензин

Інші новини:

Комментариев: 0
avatar