Живой Журнал
Сегодня: Пн, 23 Апреля 2018    01:59:54
Головна » Новини Житомира » 2009 » Квітень » 6

«Люстрація» вимагає замінити Леніна на пам'ятник русичу Житомиру. ФОТО

06 Апреля 2009 6198 4.0 zhzh.com.ua

За два дні активісти громадської організації «Люстрація» зібрали більше двох тисяч підписів за демонтаж пам'ятника Леніна, що стоїть на Соборній площі м. Житомира і встановлення на його місце пам'ятника легендарному засновникові міста - русичу Житомиру.

Про це «Журнал Житомира» сьогодні повідомили в прес-службі ОО «Люстрація».
 
За словами членів «люстрації», вони були приємно здивовані, оскільки тим часом, що багато житомирян підходили і цікавилися акцією, проявили бажання поставити свої підписи і багато молодих людей.
 
Окрім збору підписів, представники організації поширювали листівки під назвою «Очистимо наше місто від ідола», де власне висловлювалася позиція громадської організації.
 
- Акція, яка відбулася в Житомирі з 31 березня по 2 квітня, планує продовжитися і в інших містах, щоправда, під ракурсами існування інших пережитків тоталітарної системи в Україні, - мовиться в повідомленні.
 
На думку голови ОО «Люстрація» Олега Осуховського: «Соборна площа Житомира є візитною карткою міста, тут завжди гуляє молодь, відпочиває старше покоління, а іноді відвідують і туристи. Скажіть мені, а яке враження може скластися у тих, хто приїжджає з-за кордону. Не дивно, що Європа нас не хоче. Поки ми не очистимо самі себе і не переродимося, доти Україна не буде сильною і соборною державою».
 

 
 
Міському голові м. Житомир Шелудченко В. Ф.
Голові Житомирської обласної ради Французу В. Й.
Голові Житомирської ОДА Забелі Ю. В.

Звернення
Житомир є одним із найстаріших українських міст (884 р.) і має дуже славну історію. Магдебурзьке право місто отримало у 1444 році. У 1651 році на північній околиці Житомира козацькі загони Івана Богуна розбили 17-тисячну армію польського князя Четвертинського, тоді ж у місті побував і Богдан Хмельницький. У 1846 році за дорученням Тимчасової комісії з розгляду древніх актів місто відвідав Тарас Шевченко.

Активними провідниками культурної революції на житомирській землі були поет А. Безіменський, драматург І. Кочерга, композитори В. Косенко, Б. Лятошинський, режисер В. Магар, фольклорист і хормейстер М. Гайдай. Під час Другої світової війни житомиряни героїчно боронили місто від гітлерівських окупантів. Сьогодні Житомир є значним промисловим та культурним центром, зокрема, за період 1957-1990 років у місті побудовані десятки промислових, транспортних, будівельних, інженерних об`єктів.

В зв`язку з цим незрозумілим видається вклад у розвиток Житомира більшовицького вождя Леніна, який на пару зі Сталіним створив найкривавіший тоталітарний режим XX століття і знищив мільйони українців.

Пам`ятник Леніну в центральній частині міста, який був зведений у 1964 році, стоїть як символ знущання більшовистсько-комуністичного режиму над українським народом та його непохитності, вседозволеності.

Незважаючи на те, що в Житомирській області демонтовано пам`ятники Леніну в 21 населеному пункті, ще в 113 населених пунктах області залишилися пам`ятники, присвячені діячам комуністичного режиму, з яких 93 пам`ятники і бюсти Леніну, одночасно в 1437 населених пунктах залишилися топонімічні назви, присвячені діячам комуністичного режиму, у тому числі - 310 вулиць і провулків Леніна.

ГО „Люстрація” вважає неприпустимим існування таких пам`яток представникам людиноненависницького режиму і вимагає першочергово вжити усіх заходів щодо виключення пам`ятника Леніну, що знаходиться на площі Соборній м. Житомир, з Державного реєстру нерухомих пам`яток, а також вжити усіх заходів щодо його демонтажу.

З повагою Голова правління ГО “Люстрація” Олег Осуховський

Комментариев: 3
avatar
1 LUSTRATION • 05:15:18, 19 Апреля 2009
СТОП МОСКАЛІ- ЛЮСТРАЦІЯ ІДЕ! WWW.LUSTRATION.ORG.UA
avatar
2 Русич • 03:28:09, 24 Апреля 2009
Русич Житомир проти Леніна: Хто кого?

http://blog.i.ua/user/2041530/245841/

avatar
3 Neophyte • 15:17:34, 09 Мая 2009
Москалі тут ні до чого - у них і своїх проблем вистачає із нагальними змінами. І я певен, що ідею демонтажу споруди підтримають всі ідейно-орієнтовані люди, незалежно від пашпорту.
avatar