Журнал Житомир инфо
Сьогодні: П'ятниця, 16 Листопада 2018    16:05:18
  Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2009 » Квітень » 6 » 10:46:42

  «Люстрація» вимагає замінити Леніна на пам'ятник русичу Житомиру. ФОТО

  06 Квітня 2009, 10:46:42 4753 Коментарі 3 Читать на русском языке

  За два дні активісти громадської організації «Люстрація» зібрали більше двох тисяч підписів за демонтаж пам'ятника Леніна, що стоїть на Соборній площі м. Житомира і встановлення на його місце пам'ятника легендарному засновникові міста - русичу Житомиру.

  Про це «Журнал Житомира» сьогодні повідомили в прес-службі ОО «Люстрація».
   
  За словами членів «люстрації», вони були приємно здивовані, оскільки тим часом, що багато житомирян підходили і цікавилися акцією, проявили бажання поставити свої підписи і багато молодих людей.
   
  Окрім збору підписів, представники організації поширювали листівки під назвою «Очистимо наше місто від ідола», де власне висловлювалася позиція громадської організації.
   
  - Акція, яка відбулася в Житомирі з 31 березня по 2 квітня, планує продовжитися і в інших містах, щоправда, під ракурсами існування інших пережитків тоталітарної системи в Україні, - мовиться в повідомленні.
   
  На думку голови ОО «Люстрація» Олега Осуховського: «Соборна площа Житомира є візитною карткою міста, тут завжди гуляє молодь, відпочиває старше покоління, а іноді відвідують і туристи. Скажіть мені, а яке враження може скластися у тих, хто приїжджає з-за кордону. Не дивно, що Європа нас не хоче. Поки ми не очистимо самі себе і не переродимося, доти Україна не буде сильною і соборною державою».
   

   
   
  Міському голові м. Житомир Шелудченко В. Ф.
  Голові Житомирської обласної ради Французу В. Й.
  Голові Житомирської ОДА Забелі Ю. В.

  Звернення
  Житомир є одним із найстаріших українських міст (884 р.) і має дуже славну історію. Магдебурзьке право місто отримало у 1444 році. У 1651 році на північній околиці Житомира козацькі загони Івана Богуна розбили 17-тисячну армію польського князя Четвертинського, тоді ж у місті побував і Богдан Хмельницький. У 1846 році за дорученням Тимчасової комісії з розгляду древніх актів місто відвідав Тарас Шевченко.

  Активними провідниками культурної революції на житомирській землі були поет А. Безіменський, драматург І. Кочерга, композитори В. Косенко, Б. Лятошинський, режисер В. Магар, фольклорист і хормейстер М. Гайдай. Під час Другої світової війни житомиряни героїчно боронили місто від гітлерівських окупантів. Сьогодні Житомир є значним промисловим та культурним центром, зокрема, за період 1957-1990 років у місті побудовані десятки промислових, транспортних, будівельних, інженерних об`єктів.

  В зв`язку з цим незрозумілим видається вклад у розвиток Житомира більшовицького вождя Леніна, який на пару зі Сталіним створив найкривавіший тоталітарний режим XX століття і знищив мільйони українців.

  Пам`ятник Леніну в центральній частині міста, який був зведений у 1964 році, стоїть як символ знущання більшовистсько-комуністичного режиму над українським народом та його непохитності, вседозволеності.

  Незважаючи на те, що в Житомирській області демонтовано пам`ятники Леніну в 21 населеному пункті, ще в 113 населених пунктах області залишилися пам`ятники, присвячені діячам комуністичного режиму, з яких 93 пам`ятники і бюсти Леніну, одночасно в 1437 населених пунктах залишилися топонімічні назви, присвячені діячам комуністичного режиму, у тому числі - 310 вулиць і провулків Леніна.

  ГО „Люстрація” вважає неприпустимим існування таких пам`яток представникам людиноненависницького режиму і вимагає першочергово вжити усіх заходів щодо виключення пам`ятника Леніну, що знаходиться на площі Соборній м. Житомир, з Державного реєстру нерухомих пам`яток, а також вжити усіх заходів щодо його демонтажу.

  З повагою Голова правління ГО “Люстрація” Олег Осуховський

  Коменатрів: 3
  1 LUSTRATION   • 05:15:18, 19 Квітня 2009
  0

  СТОП МОСКАЛІ- ЛЮСТРАЦІЯ ІДЕ! WWW.LUSTRATION.ORG.UA
  2 Русич   • 03:28:09, 24 Квітня 2009
  0

  Русич Житомир проти Леніна: Хто кого?

  http://blog.i.ua/user/2041530/245841/

  3 Neophyte   • 15:17:34, 09 Травня 2009
  0

  Москалі тут ні до чого - у них і своїх проблем вистачає із нагальними змінами. І я певен, що ідею демонтажу споруди підтримають всі ідейно-орієнтовані люди, незалежно від пашпорту.
  avatar

  Інші новини:


  Новини Житомира: