Журнал Житомира
Сегодня: Сб, 20 Октября 2018    19:17:26
Головна » Новини Житомира » 2009 » Лютий » 25

Цигани «розвели» житомирянку-пенсіонерку на 18 тис. гривень

25 Февраля 2009 4890 0.0 zhzh.com.ua
На Житомирщині, схоже, знову з’явилася група гастролюючих теренами Житомирської області ромів. Як повідомляє «Журналу Житомира» Ольга Номерчук, 23 лютого вони засвітилися в Чуднівському районі.

Про їхній візит до с. Кілки дізналися у районному відділку міліції з повідомлення про те, що близько першої години дня до будинку 68-річної місцевої жительки зайшли дві невідомі жінки ромської зовнішності. Звертаючись до господарки, візитерки нічого нового не вигадували, скориставшись лише старою, наче світ, схемою «зняття порчі». Поки одна з них, у повному розумінні слова, «забивала баки» літній жінці, розповідаючи про страшне закляття, що лежить на її будинку та й на усій родині, друга швидким поглядом оглядалась навколо, визначаючись, певно, де знаходиться схованка з грошима.

Так чи інакше, але «добродійки», що завітали до обійстя господині, щоб врятувати нещасну від неминучого лиха, замість «порчі» зняли з неї ще майже 13 тисяч гривень та 600 доларів США грошових збережень. Обдурена жінка навіть схаменутися не встигла, як залишилася сам-на-сам з «порчею» без жодної копійки. Пройдисвітки ж ніби розтанули у повітрі посеред сільської вулиці. А безпорадній господарці нічого не залишалось, як сповістити про своє нещастя до міліції.

Діють пройдисвіти майже завжди однаково, проте відпрацьовані схеми й досі залишаються актуальними та дієвими, не зважаючи на свою популярність. Циганки заходять до помешкання своєї жертви під різними приводами, і тільки-но відкриваються двері, починають викидати фокуси з єдиною метою – відволікти увагу господарів. Мало кому вдавалося відслідкувати, коли саме і яким чином із будинку зникають гроші та цінності. Жодна циганка не видасть свою напарницю.

Як розповідає заступник начальника управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області Микола Душенківський, розкрити правоохоронцям скоєнні ромами шахрайства чи крадіжки, а тим більше затримати самих винуватців, доволі важко по ряду об’єктивних причин. І найголовніша з них полягає у тому, що роми сьогодні пересуваються територією як окремої області, так і в цілому країни, чи то своїм автотранспортом, а чи користуються послугами таксі. І якщо їхні прикмети та прикмети автомобіля, на якому вони приїхали до потенціальної жертви, ні потерпілі, ані хто інший з можливих свідків скоєння злочину, не запам’ятають, то відшукати та затримати зловмисників практично неможливо.

Значну роль у розкритті шахрайств, скоєних особами ромської зовнішності, відіграє своєчасне надходження інформації від населення, особливо в сільській місцевості. Негайне інформування міліції про появу в населеному пункті невідомих осіб або транспорту значно збільшує шанси працівників міліції затримати шахраїв.

Шановні громадяни! На жаль, на сьогоднішній день не існує ніякого захисного еліксиру, ані механічних засобів, які б вберегли нас з вами від шахраїв, окрім власної обережності та розсудливості. Головна наша помилка у тому, що ми чомусь починаємо довіряти зовсім незнайомим людям. А тим більше ромам, про яких стільки вже сказано, що вони на сьогоднішній день є найлегендарнішими шахраями.

Щоб не стати жертвою шахраїв, запам’ятайте найпростіші правила:

Ні в якому разі не впускайте до своєї оселі осіб ромської зовнішності та нізащо не встановлюйте з ними контакт. Не реагуйте на будь-які їхні прохання, як от „переповити дитину”, „напитися води”, „зняти порчу”, „поворожити” і таке інше. Не слід забувати, що, відкриваючи двері вашої домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку.

Завжди будьте розумнішими за шахраїв. Не дозволяйте втягнути себе у подібні та інші історії.

Якщо на вашій вулиці з’явились незнайомці, поведінка яких викликає у вас підозру, запам’ятайте або запишіть їхні прикмети, марку автомобіля, на якому вони приїхали, а також його колір та номерний знак. Це допоможе правоохоронцям в подальшому відшукати можливих зловмисників.

І ще одна важлива річ: подбавши про те, щоб у вас завжди був зв'язок із батьками, які проживають одиноко у сільській місцевості, не забудьте ввести у телефонну книгу мобільного засобу зв’язку номер телефону міліції, та розкажіть, як ним скористатися.

Інші новини:

Комментариев: 0
avatar