Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Середа, 17 Липня 2019    21:56:35
Журнал » Новини Житомира » Культура » 2009 » Лютий » 2 » 23:11:24

На Житомирщині всерйоз беруться за розвиток туризму

02 Лютого 2009, 23:11:24 2874 Коментарі 2

На Житомирщині всерйоз беруться за розвиток туризму. Принаймні, визначено сім чудес краю — це каньйон на річці Тетерів і водоспад Вчелька в Житомирському районі, Камінне село на Олевщині, храм Святого Василія Великого в Овручі, купальні княгині Ольги в Коростені, скеля Голова Чацького і Музей космонавтики імені С.П.Корольова у Житомирі.

І то далеко не повний перелік цікавих і визначних місць регіону. Видано також рекламні буклети, які характеризують туристський потенціал області як в цілому, так і окремих районів і навіть сіл. За останні роки, відзначив начальник управління культури і туризму Василь Врублевський, надходження до казни від цієї галузі збільшилися у п’ять разів, проте залишаються на незначному рівні — у минулому році їх доля визначалась показником у 0,03% в розрізі зведеного бюджету області. Слабкими є темпи розвитку сучасної інфраструктури.

До причин такого становища, за словами голови обласної громадської організації «Центр розвитку туризму» Миколи Костриці-молодшого, слід віднести, зокрема, недостантній рівень інвестицій в галузь, який є одним з найнижчих в Україні, і відсутність спеціалізованих інформаційних центрів. Хоча заступник голови облдержадміністрації Ігор Орлов наголосив також на тому, що на Житомирщині ще не навчились з пафосом подавати принади своїх воістину неповторних природних та інших чудес, як це роблять за кордоном і в низці інших регіонів України.

А голова правління ферми «Силоам» Віктор Ковба, який займається сільським туризмом, на прикладах показував, що державні і місцеві контролюючі установи і органи влади, швидше, заважають працювати, ніж допомагають. Колегія прийняла рішення і щодо створення мережі туристично-інформаційних центрів.

На Житомирщині справді є що подивитися, є також достатньо місць і маршрутів для полювання і риболовлі, для любителів екстриму (ті ж скелі і каньйони).

Коментарів: 0
avatar

Інші новини:



Новини Житомира: