Журнал Житомира
Сегодня: Пн, 22 Октября 2018    16:29:06
Головна » Новини Житомира » 2008 » Грудень » 11

Плата за проїзд в маршрутках Житомира є економічно необґрунтованною - АМКУ

11 Декабря 2008 2554 0.0 zhzh.com.ua
Житомирське відділення АМКУ вимагає від виконавчого комітету Житомирської міськради детального обгрунтування підвищення тарифів на проїзд в маршрутках Житомира.

Як повідомили «Журналу Житомира» в прес-службі житомирського відділення АМКУ, 12 листопада 2008 року з метою недопущення вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції при розрахунку та затвердженні вартості проїзду пасажирів в автобусах міського сполучення (маршрутних таксі м. Житомира), негативних економічних наслідків та зростання соціальної напруги серед населення міста адміністративна колегія відділення АМКУ надала рекомендації міському голові м. Житомира:
  1. Не допускати необґрунтованого підняття вартості на проїзд в міському автомобільному транспорті загального користування в м. Житомирі.
  2. У випадку наявності підстав для підвищення вартості на проїзд в міському автомобільному транспорті загального користування в м. Житомирі, надавати Житомирському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України проект рішення з відповідними розрахунками, розробленими з урахуванням Методики вивчення попиту населення на пасажирські перевезення, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 21.01.1998 № 21.
  3. Розглянути питання щодо розроблення Порядку розрахунку, встановлення та погодження цін/тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Житомирі та відповідно до пункту 2 Положення про порядок погодження з органами Антимонопольного комітету України рішень органів влади, органів адміністративно–господарського управління та контролю, органів місцевого самоврядування щодо демонополізації економіки, розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 1 квітня 1994 року № 4-р, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 квітня 1994 року за №78/287, зі змінами та доповненнями, погодити Порядок з Житомирським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України.

У відповідь на рекомендації адміністративної колегії 10 грудня 2008 року на адресу відділення надійшов лист виконавчого комітету Житомирської міської ради, яким надано кошторис витрат і калькуляції собівартості пасажироперевезень по м. Житомиру автобусами приватних перевізників станом на 01.12.2008.

Враховуючи те, що до кошторису витрат не надані розрахунки по кожній із статей витрат кошторису, виконані відповідно до Методичних рекомендацій визначення рівня тарифів на послуги пасажирського автотранспорту загального користування, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 25.06.2003 № 461, та результати обстеження пасажиропотоків, проведені згідно Методики вивчення попиту населення на пасажирські перевезення, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 21.01.1998 № 21.

Відділення вважає, що розмір плати на проїзд в міському автомобільному транспорті загального користування в м. Житомирі, який пропонується виконавчим комітетом Житомирської міської ради для погодження, є економічно необґрунтованим.

Інші новини:

Комментариев: 0
avatar